Zyrtare/ Tottenham shkarkon Mauricio Pochettino

Pas pesë vitesh në krye të Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino nuk do të jetë trajner i londinezëve.

Konfirmimi ka ardhur nga presidenti i “gjelave”, Daniel Levy.

“Vendimi për largimin e Pochettino mendojnë se është ai i duhuri në këtë moment. Ky është një lajm i marrë nga bordi me mjaft vështirësi, por dhe jo i nxituar,” tha shkurtimisht numri 1 i londinezëve.

LEXO EDHE  Wanda Nara çmend fansat me fotot provokuese dhe e lagur!

Gjatë drejtimit të tij, Tottenham Hotspur arriti vetëm një herë në finalen e UEFA Champions League, pikërisht atë të sezonit të shkuar dhe i humbur ndaj Liverpool.