VIDEO/ Euro 2020, Gjermania e Holanda përmbysin disavantazhet. Ja rezultatet e pjesëve të para

Belgjika dhe Gjermania kanë përmbysur disavantazhet në takimet respektive kundër Qipros dhe Irlandës së Veriut që në 45 minutat e para.

Belgjika pësoi një gol në transfertën e Qipros në minutën e 14, por vetëm dy minuta më pas barazoi rezultatin dhe shënoi edhe 3 gola të tjerë që mbajnë firmat e Benteke, Merkis G, De Bruyne K. dhe Carrasco Y.

Edhe Gjermania u shokua shumë shpejt nga Irlanda e Veriut. Smith kaloi miqtë në avantazh në minutën e shtatë dhe “Pancerave” iu deshën plot 12 minuta që të rikthenin normalitetin në fushën e tyre. Ishte ylli i Bayern, Serge Gnabry, ai që shënoi një gol shumë të bukur në minutën e 12-të. Ndërkohë që golin e rradhës për gjermanët e realizoi Goretzka.

LEXO EDHE  UEFA kap në befasi Barcelonën, kontrollon për doping 6 futbollistë (emrat)

Holanda ka realizuar dy gola të shpejtë ndaj Estonisë, ndërsa Maqedonia e Veriut po fiton 1-0 ndaj Izraelit.