EURO 2020/ Gjermania, Belgjika e Holanda rezultate tenistike (Video)

Gjermania e Holanda i kanë mbyllur me fitore të thella ndeshjen e fundit të grupit C, duke siguruar kualifikimet për Euro 2020.

Gjermania mundi Irlandën e Veriut me rezultatin 6-1, ndërsa Holanda fitoi 5-0 ndaj Estonisë.

Gjermania me tre gola në Gnabry, dy të Goretzka dhe një të Brand siguroi vendin e parë në grup, me dy pikë më shumë se Holanda e vendit të dytë, e cila mblodhi 19 pikë në 8 ndeshjet e zhvilluara.

LEXO EDHE  FSHF ngre grupin e punës për të hetuar takimin Bylis-Tirana

Ndërkohë, Belgjika fitoi 6-1 në përballjen ndaj Qipros. Belgjika siguroi 30 pikë të plota në 10 takimet e zhvilluara në grupin I, ndërsa Rusia e vendit të dytë siguroi 24 pikë.

Gjithashtu Polonia fitoi 3-2 ndaj Sllovenisë duke konsoliduar vendin e parë në grupin G, ku Austria renditet e dyta me 19 pikë.