Befason nëna e Mbappe: Kylian nuk vazhdon më me PSG

Reali i Madritit, ka marrë një shtysë për të nënshkruar me sulmuesin Mbappe, ku Florentino Perez është vënë pas francezit, që nga koha kur luante për Monacon.

Raportimet në Spanjë, tregojnë se mamaja dhe agjenti i tij, i kanë komunikuar klubit që Mbappe, nuk do të zgjasë kontratën e tij aktuale me PSG, e cila skadon në vitin 2022.- sipas “Sport”.

LEXO EDHE  Klubi i Gjilanit konfirmon dy pjesëtarë të prekur nga Covid-19

Por sipas zërave, Reali Madrid nuk do presë aq gjatë dhe se po përgatit një ofertë prej 342 milionë paund, për të siguruar shërbimet e sulmuesit, çka do të ishte një rekord absolut në merkaton e transferimeve.