Stadiumi, investimi më i madh i Ramës në 6 vjet / Gazetari: Edhe këtë e bëri duke shitur ambiente publike

Gazetari Klodian Tomorri përmes një komenti në rrjetet sociale shprehet se nuk ka asgjë që të keqe që qeveria të bëjë politikë me stadiumin, por na duhen spitale, shkolla, rrugë.
Tomorri shkruan se pas përfundimit të propogandës mbi stadiumin, qeveria duhet ti bëjë një pyetje vetes: sa e suksesshme mund të quhet një qeveri, e cila në 6 vjet pushtet, investimin më të madh publik ka një stadium?

Në vijim gazetari shkruan se edhe ky sukses i qeverisë, nuk është nga buxheti por duke shitur ambientet publike.

Reagimi i gazetarit vjen në një kohë kur nga Rilindja e gjithë vëmendja u përqëndrua te stadiumi me kullë, ku që në takimin e parë, një nga komponentët, sikundër është fusha e gjelbër, nxori zbuluar Kryeministrin. Madje ky skandal që ndodhi me fushën tërhoqi vëmendjen edhe të komentatorëve francezë, veccnërisht të atyre të TF1 që u shprehën se “futbollistëve i duhet të bëjnë edhe rolin e kopshtarit”.

LEXO EDHE  U gjet e pajetë në banesë, zbardhet ekspertiza për 67-vjeçaren

Reagimi i Klodian Tomorrit

Qeveria eshte ne te drejten e saj legjitime per te bere propagande dhe publicitet me stadiumin. Nuk ka asgje te keqe ketu. Aman pasi te mbaroje propaganden duhet t’i beje vetes edhe nje pyetje:

Sa e suksesshme mund te quhet nje qeveri, e cila ne 6 vjet pushtet, investimin me te madh publik ka nje stadium?

Edhe kete jo nga buxheti, por duke shitur ambiente publike.

Ky eshte thelbi. Nuk eshte e keqja pse qeveria po ben politike me stadiumin. Stadiumi shume mire qe u be dhe qeveria shume mire qe ben politike. Por na duhen spitale, shkolla, rruge… Jo vetem stadiumi.