“Rrugëtimi për Shqipërinë”/ Basha njofton ku do të jetë sot

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një postim në rrjete sociale njofton se sot do të jetë i pranishëm në Devoll. Lideri demokrat shkruan se do të bëjë takim me qytetarë dhe fermerë të zonës, në kuadër të turit “Rrugëtimi për Shqipërinë.

“Sot në orën 12:00 jam në Devoll për një bashkëbisedim me fermerët, në “Rrugëtimin për Shqipërinë”- shkruan Basha.

***

Kujtojmë se një ditë më parë, në kuadër të turit ‘Rrugëtimi për Shqipërinë’, në një takim me qytetarët dhe fermerët e Urës Vajgurore, Lulzim Basha tha se Partia Demokratike do ta ketë në plan të parë sektorin e bujqësisë, dhe kjo shtoi ai nuk do të bëhet thjesht me fjalë, por me veprime konkrete përmes mbështetjes së fermerit me subvencione të drejtpërdrejta.

LEXO EDHE  Emigracioni i paligjshëm i shqiptarëve, problem për Britaninë

Kreu i Partisë Demokratike akuzoi qeverinë dhe kryeministrin, ndërsa tha se dështimi më i madh i tij është sektori i bujqësisë.

LEXO EDHE: 

https://boldnews.al/nuk-behet-shtet-me-notere-e-parukiere-basha-5-pikat-e-planit-per-te-dale-nga-kriza/