FOTO+VIDEO/ U tha se humbi jetën, ja gjendja shëndetësore e banorit të Unazës së Re

Policia ushtroi sot dhunë të paprecedent ndaj një grupi banorësh të Unazës së Re, duke mos kursyer të moshuar dhe fëmijë.

Një prej banorëve të dhunuar ishte edhe Mahmut Imallari, i cili nga fotot e postuara shfaqej i shtrirë në këmbët e policëve pa shenja jete.

Ai u transportua drejt spitalit të Traumës, ndërsa ish-deputetja demokrate Oriola Pampuri, referuar banorëve, tha se ai mund të kishte humbur jetën.

LEXO EDHE  32 vjet nga varja e poetit Havzi Nela/ Berisha: Rama, bir i xhelatit, më i zi se i ati

Fatmirësisht banori i Astirit ka mundur të mbijetojë, të dalë nga gjendja e të fiktit ose e pavetëdijes. Ai është fotografuar në spitalin e Traumës, pasi ka marrë ndihmën e shpejtë dhe sikundër raportohet gjendja e tij shëndetësore paraqitet jashtë rrezikut për jetën.