I pashqetësuar/ Ish-deputeti i PS shtesë kati në pallatin e tij (FOTO)

Jamarbër Malltezi, kreu i Departamentit të Mjedisit në PD, ka publikuar në rrjet një foto mbi shtesën që po kryhet në një pallat në qendër të Tiranës, vetëm pak metra larg zyrave të Kryeministrisë dhe Kryesisë së Kuvendit.

“Mirëmëngjes, dhe me ketë pamje të zbatimit të ligjit për deputetet e PS, ju uroj ditë të mbarë!”, shkruan Malltezi në postimin e tij.

LEXO EDHE  Topalli: Basha është i shkarkuar

Bëhet fjalë për një pallat, që sipas PD-së i përket ish-deputetit socialist, Vladimir Kosta.

“Kjo është pamja në një nga ndërtesat më të larta të Tiranës, pronë e ish-deputetit socialist Vladimir Kosta. Mbi këtë ndërtesë në zemër të kryeqytetit po hedh shtat një ose më shumë kate.”- thuhet në deklaratën e PD.