Hetimet për Bashën, Këlliçi: Përralla e Edi Kajmakut dhe Taulant Yaris mori fund

Pas publikimit të dokumenteve nga ana e Prokurorisë së Tiranës ku thuhej se janë mbyllur hetimit për kreun e Partisë Demokratike, akuzuar fillimisht për pastrim parash, reagimet kanë qenë të shumta. Belind Këlliçi e konsideron gënjeshtrën e Ramës një përrallë  të Edi Kajmakut dhe Taulant Yaris dhe që sipas tij sot mori fund.

Postimi

Perralla e Edi Kajmakut dhe Taulant Yaris mbaroi sot! Nuk ka as agjente ruse e as financim te dyshimte. Koka e krimit te organizuar ne Shqiperi doli lakuriq, si me mashtrimin e tij ashtu dhe me faktin se po e perdor prokurorine per larje hesapesh te bandave qeveritare dhe per te goditur kundershtarin politik.

LEXO EDHE  Vrasje e dyfishtë në Rrëshen, reagon policia

Sot kur mbushen 9 vite nga vendimi per liberalizimin e vizave, proces i udhehequr nga Lulzim Basha, ky vendim eshte deshmia me e qarte se kush do ta beje kete vend, kush do ti prije rinise drejt te ardhmes qe meriton! Pa asnje dyshim eshte Lulzim Basha lideri me proeuropian dhe amerikan qe ka vendi! Per Edi Ramen dhe banden e tij mund te them vetem: “what the f…” ishte kjo akuze qesharake!