Moti i keq, shembet rruga Kukës-Shishtavec (VIDEO)

Moti i keq ka sjellë rrëshqitje dherash dhe dëmtim të aksit rrugor Kukës-Shishtavec.

Këtë të enjte, është vënë re problematika në këtë aksi.

Një pjesë e këtij aksi, nga Kukësi te Ura Zapodit, mirëmbahet nga firma kontraktore, ndërsa nga Ura e Zapodit ne Shishtavec e ka ne administrim bashkia.

LEXO EDHE  Vetëvaret në ballkonin e shtëpisë 50-vjeçari në Sarandë (EMRI)

Raportohet se nga bashkia nuk është pastruar rruga, pasi orientohet se nuk ka fonde.

Moti i keq ka sjellë probleme në disa zona të vendit, ndërsa meteorologët parashikojnë reshje shiu edhe gjatë kësaj të enjteje.

Lexo edhe: 

Moti i keq/ Përmbytje, bllokim rrugësh dhe mungesë e energjisë elektrike