FOTO/ Braçe, Fino dhe Tushe kthejnë shallin e kuq të pionierëve të Enverit

Socialistët rikthejnë simbolet e komunizmit.

Në një postim në faqen në Facebook, Bashkia e Lushnjes paraqet foto nga një aktivitet për 75-Vjetorin e Çlirimit të qytetit, në të cilin kanë marrë pjesë edhe kryebashkiaku socialist Fatos Tushe, zëvendëskryeministri Erion Braçe si dhe deputetët Bashkim Fino e Bujar Çela.

LEXO EDHE  Mbyllet përkohësisht pavioni i sëmundjeve të brendshme në QSUT

Në fotot e publikuara, duken socialistët me shallin e kuq në qafë.

Shalli i kuq është një simbol i komunizmit, të cilin e përdorin ende ithtarët e Enver Hoxhës në aktivitetet e tyre në nder të ish-diktatorit.

Simbol që socialistët e rilindjes së Edi Ramës kanë vendosur ta rikthejnë sërish.