Ndeshje e madhe/ Shqipëria poker përballë Moldavisë

Shqipëria ka triumfuar me rezultatin 4-0 përballë Moldavisë. Kuq e zinjtë e Rejës kanë bërë një tjetër ndeshje të madhe, por këtë herë ndryshe nga Turqia dolën me kokën lart, duke shënuar plot 4 herë.

Ishte fillimisht Cikalleshi ai që zbllokoi rezultatin, ndërkohë që Bare dhe trashi debutues, e çuan në 3-0 rezultatin në pjesën e parë të ndeshjes.

LEXO EDHE  Aksident i trefishtë në Shëngjin, plagosen 3 persona

Ndërkohë në fund të sfidës, pas një aksioni të shkëlqyer, Rei Manaj shënon një supegol. Një kombinim perfekt i dyshes Roshi-Manaj, dhe një goditje me thembër e këtij të fundit ka mbyllur sfidën në 4-0.