Mbrëmje e madhe/ Kosova mund Malin e Zi dhe shpreson kualifikimin direkt

Kombëtarja e Kosovës marrë një fitore të rëndësishme në stadiumin “Fadil Vokrri”. “Dardanët” mposhtën 2-0 përfaqësuesen e Malit të Zi në ndeshjen e vlefshme për Grupin A eliminator në Euro 2020.

Pesë minutat e parë të ndeshjes, filluan me një dominim të lehtë të skuadrës mike, me Kosovën që tregohej e kujdesshme në daljet e para.

LEXO EDHE  Në ndeshjen Gramshi-Ada plas grushti, futbollisti shoqërohet në polici pasi goditi gjyqtarin

Vetëm 10’ minuta i mjaftuan Amir Rrahmanit që të dërgonte topin në rrjetë.

Në minutën e 34’, Kosova dyfishoi avantazhin 2-0, kur Vedat Muriqi ndëshkon Malin e Zi.

Me këtë fitore, Kosova numëron 11 pikë dhe renditet në vendin e tretë në grup, me vetëm një pikë më pak se Çekia e vendit të dytë.