Parashikimi i motit/ Ja çfarë kohe do të bëjë 5 ditët e ardhshme (Foto)

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak publikon parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme. Siç shihet edhe në foton e mëposhtme, moti do të jetë me diell e vranësira kalimtare.

Postimi i SHMU:

Sapo u mbyll java me një ditë të bukur vjeshte. E njëjta situatë, do të jetë prezente gjatë pesë ditëve të ardhshme.

Përgjithësisht, moti do të jetë me diell e vranësira kalimtare. Ashtu si dhe në këto ditë që kaluam, karakteristike në orët e vona të mbrëmjes dhe në mëngjes do të jetë mjegulla e dendur përgjatë luginave të lumenjve dhe në bregdet.

Era, do të fryjë e lehtë e mesatare në bregdet nga juglindja e veriperëndimi.

Në vlerat termike, parashikohen rënie të lehta graduale, si në tabelë.

Ju urojmë një të diel të bukur në vijim!

LEXO EDHE  “Sami Frashëri” do shembet!/ Dy vjet më parë u rikonstruktua, Veliaj mburrej dhe fliste për suksese