Ironia e gazetarit: Rama i çoi mami Netën presidentit Macron, që Franca t’i hapë negociatat Shqipërisë

Gazetari Ylli Dylgjeri, i njohur për ironitë e tij, ka bërë një tjetër postim ‘goditës’ në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe pritjes për hapjen e negociatave.

Duke para qëndrimin jo pozitiv të Francës, Dylgjeri me ironi shkruan se Rama për të bindur Macronin që t’i hapë negociata Shqipërisë i ka dërguar nënë e tij Anetën, pasi siç dihet presidenti francez ka dobësi për femrat në moshë.

LEXO EDHE  Tenderi 5 mln euro për pastrimin e Vlorës, “kryqëzimi” i Lelit dhe përplasjet Agaçi-Sadri Abazi

Ja postimi i Dylgjerit:

Lajm i Minutave të Fundit:

Burime për faqen Dylgjeri.com bëjnë të ditur se Kryeministri Rama ka bërë lëvizjen e fundit për të hequr embargon e Francës për hapjen e negociatave; duke ditur dobësinë e Presidentit Macron për zonjat në moshë të thyer, nuk ka çuar as Elisa Spiropalin, as Blerina Gjylametin, po pikërisht ka çuar nënë Netën, mamanë e vet. Rezultatet e takimit do të duken nesër.