Tirana pa drita nesër dhe pasnesër, ja zonat dhe oraret

Nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të kryeqytetit. Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton se në datën 3 tetor do të stakohet energjia në disa zona për shkak të punimeve të planifikuara në kuadër të investimit për rikonstruksionin e kabinave.

Oraret dhe zonat pa drita

LEXO EDHE  2 Marsi/ Meta kujton rastin e Rumanisë dhe i bën thirrjen e radhës qytetarëve

10 tetor

09:00-15:00 – Pjesërisht rrugët: “Petro Marko”, “Asim Vokshi”, zona përballë Shkollës “Harri Fultz”

10:00-12:00 – Pjesërisht rrugët: “Qemal Stafa”, “Manol Konomi”, “Hoxha Tahsim”

12:00 -15:00 – Pjesërisht rrugët: “Qemal Stafa”, “Riza Jasa”

11 tetor

09:00 – 15:00 – Pjesërisht rrugët: “Mine Peza”, “Rruga e Durrësit”,  “Andrea Kostallari”