VIDEO/ Mjaftoi vetëm pak shi që Lali Erit t’i plasnin ujërat e zeza

Pas lëkundjeve të forta të tërmetit, në vendin tonë filluan rrebeshet e shiut paraditen e kësaj të hëne.

Por edhe pse shiu zgjati vetëm për disa minuta, kaq ka mjaftuar që disa rrugë në kryeqytet të përmbyten për shkak të daljes në sipërfaqe të ujërave të zeza.

LEXO EDHE  Gota (gjysmë) plot e donacioneve

Rrugët janë përmbytur te Shkolla e Bashkuar në Kinostudio.

Nga pamjet tregohen qartë masat e marra dhe menaxhimi i bashkisë për ujërat e zeza.