Zbulohet plani i Valverdes për Messin ndaj Dortmund në Champions

Sot në orën 21:00 Dortmundi do të presë në “Signal Iduna Park” Barcelonën në ndeshjen hapëse për sezonin e ri në Champions League.

Pritet që Valverde mos rrezikojë duke e startuar Messin si titullar por mund t’i japë disa minuta gjatë pjesës së dytë.

Argjentinasi po kthehet nga lëndimi që e ka penguar atë të debutojë në sezonin 2019/20, dhe Valverde sot pritet ta pozicionojë atë në stolin rezervë.

Mendohet se ai mund të luajë 30 minuta, por gjithçka varet nga mënyra se si po shkon ndeshja pasi Valverde nuk dëshiron të rrezikojë me ndonjë gjë të panevojshme.

LEXO EDHE  Ndryshon orari për sfidën Partizani-Kukësi, FSHF detyrohet të marrë këtë vendim!

Messi u kthye në stërvitje të dielën dhe është ndier mirë duke u stërvitur me kohë të plotë me grupin e Barcelonës.

Messi returns to training ahead of Barcelona Champions League opener

Lionel Messi is back on a football pitch 🙌#UCL

Gepostet von Goal.com am Dienstag, 17. September 2019