‘700 eurot e Gjonajt nuk janë asgjë para atyre të shpenzuara nga Rama’/ Gazetari zbulon shpenzimet e kryeminstrit

Gazetari Basir Çollaku, ka reaguar pas publikimit të faturave që tregonin jetën e luksit që bënte ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj’.

Me anë të një postimi në Facebook, Çollaku shkruan se 700 eurot e shpenzuar për një natë nga ministrja Gjonaj, nuk janë asgjë fare krahasuar me natën e shpenzimeve të Edi ramës.

Sipas tij ‘një orë hoteli’ ministres Denaj i kushtoi 120 milionë euro, duke nënkuptuar faturat që i fali Bankers-it.

Më tej Çollaku shkruan se Rama ka shpenzuar miliarda euro nga buxheti i shtetit për miqtë e tij, duke ju falur gjithçka.

Ja postimi i Çollakut:

Nata e fjetores se Rames miliona here me e shtrenjte se e Etildes..

Nuk eshte asgje 700 euro nata ne fjetore e ministres se drejtesise..

Duhet te bindemi se nata ne detyre e Rames dhe ministrave te tij, kushton xhepave te shqiptareve, shume Miliona euro..

kjo eshte “bilete hoteli” qe po e rrenon mjerisht vendin…

Nje ” ore hoteli” ministres Denaj i kushtoi 120 milione euro falje ndsj Bankers..sa do kishin fjetur mijera Etilda gjithe jeten…

Sa “ore hoteli” te Rames kane çuar faturen ne 2 miliard euro ndaj miqve, me ppp, kontratave familjare me lek nga buxheti..?!

Çdo ore ne fjetoren ne ate zyre po gllaberon pafundsi pronash ne bregedet per hessp te ortakeve krtej e andej ligjit…prape miliards jane..

Keshtu lodhemi kot nese nuk nxjerrim nga hoteli Ramen, se Etilda, fundja edhe nese eshte krejt ashtu rremuje siç perpiqet ajo vete ta ftilloje, prape gjume ka fjetur…

LEXO EDHE  Fondet e rindërtimit/ Zbardhen kushtet që ndërkombëtarët i kanë vënë Ramës