Emigrantët shqiptarë largohen nga vendi, fluks i lartë qytetarësh në dogana

Në pikat kufitare në qarkun e Korçës ka patur një fluks të shtuar lëvizjesh në 24 orët e fundit. Sipas News 24, në Kapshticë kanë hyrë 3841 dhe kanë dalë 4506 shtetas të huaj dhe shqiptarë.

LEXO EDHE  Dy vjet pa paga, naftëtarët protestojnë në rrugët e qytetit

Ndërkohë në pikën kufitare të Qafë-Thanës kanë hyrë 4469  persona në territorin shqiptar, ndërsa në dalje janë regjistruar 3330 shtetas të huaj dhe shqiptarë.