Vriten për një pasqyrë makine, i buzëqeshin xhelatit…/ “Shpërthen” ish-deputeti

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me krimet që ndodhin në vend. Ai shkruan se shqiptarët vriten për një pasqyrë makine ose për një kondicioner, por përshëndesin xhelatin që i ka tortuar.

“Nuk kam arritur kurrë të shpjegoj sjelljen e bashkëpatriotëve të mi që vriten në rrugë për një pasqyrë të gërvishtur makinë, vriten për një kondicioner, por shohin me qetësi, madje disa dhe përshëndesin, xhelatin që i ka torturuar e ju ka marrë jetën”, shkruan Paloka.

LEXO EDHE  Vetëvritet në qeli pas arrestimit për 12 mijë lekë/ 'Shpërthen' Gent Sejko: Elisa ministreshë me 5 milion euro. Ju q*fsha drejtësinë!

Reagimi i ish-deputetit demokrat vjen një ditë pasi një 26-vjeçar që punonte si teknik kondicionerësh u vra me një plumb në kokë.