A është takuar Basha në Vienë me Edi Ramën në prani të Samir Manes? Ja çfarë thotë kreu i PD

Kreu i opozitës Lulzim Basha, i ftuar në Syri.tv ka folur për situatën politike në vend dhe thellimin e krizës.

I pyetur nga gazetari Çim Peka, nëse ka patur një takim bë Vjenë mes tij dhe kryeministrit Rama në prani të biznesmenit Zamir Mane, Basha u përgjigj se kjo është totalisht e pavërtetë, duke hedhur poshtë thashethemet e përhapura në media.

LEXO EDHE  Mini-Shengeni, Rama e pranon: BE nuk e ka mbështetur, ngatërrestarët s'janë vetëm në Ballkan

Cim Peka: A ka patur një takim mes jush dhe zotit Rama në Vienë në prani të Samir Manes?

Lulzim Basha: Asnjëherë në jetën time. Është çmenduri. Edi Ramën e kam takuar vetëm në takimin publik për Reformën në Drejtësi, dhe në rastin e krizës në vitin 2017-të.