VIDEO/ Prezantim fantastik, Coutinho ‘pushton’ Munchen-in

Prej ditësh ishte bërë zyrtare kalimi i Coutinhos nga Barcelona tek Bayern Munchen, teksa klubi bavarez para pak minutash ka bërë edhe prezantimin e tij, nëpërmjet një videoje.

Coutinho do të mbajë fanellën me numrin 10-të.

Ai është në formë huazimi me të drejtë blerje, nga Barcelona.

Braziliani kaloi 1 vit e gjashtë muaj në Spanjë, duke mos bindur klubin që shpenzoi rreth 150 milion euro për të.

LEXO EDHE  Olayinka nuk ndalet as në derbi, sërish protagonist me Slavian për një gol me… prapanicë (VIDEO)

Bavarezët do të paguajnë 20 milion euro për huazimin dhe 120 (20+100) milion euro do të jetë blerja përfundimtare.

Servus, Coutinho! 👋

Servus, Philippe Coutinho! 👋➡️ https://fc.bayern/WelcomeCoutinho

Gepostet von FC Bayern München am Montag, 19. August 2019