Partizani fiton SuperKupën e Shqipërisë, Brown 3 golësh

Ka përfunduar me fitoren e Partizanit finalja e Superkupës së Shqipërisë që u luajt në Elbasan Arena kundër të kuqve dhe Kukësit.

Partizani vinte si fitues i Kampionatit Shqiptar në këtë finale, ndërsa veri-lindorët si fitues të Kupës.

Ndeshja nisi mjaft e zjarrtë ku Mala shënoi për djemtë e Lerdës në minutën e gjashtë,

Kukësi barazoi me Mustën në pjesën e parë dhe i dha avantazhin ekipit të tij në minutën e 56 me anë të një super goli.

LEXO EDHE  Izolimi i pensionistëve/ Disa shifra të thjeshta për marrëzinë e Edi Ramës

Ndeshja do të kishte mjaft raste ku Kukësi goditi disa herë shtyllën dhe humbi disa raste.

Në minutën e 89 Brajan Brown, barazoi shifrat në 2-2 duke dërguar takimin në shtesë.

Në minutën e 94 ai i dha të tijve avantazhin dhe vetëm 4 minuta më pas shënoi golin e tretë personal dhe të katërtin për ekipin e tij.

Ky është trofeu i dytë i fituar nga të kuqtë në histori, teksa trofeu i parë datonte në vitin 2004.