A do të kthehet në krye të LSI-së? Meta befason me përgjigjen

Presidenti Ilir Meta në një inetrvistë për median kosovare RTV21, tha se kthmi i tij në krye të Lëvizjes Socialiste për Integrim nuk është një sfidë e tij në këto momente.

A do të lejojë Monika të kthehesh në LSI?

Kjo nuk është beteja ime për të ardhmen. Beteja ime për të ardhmen është rivendosja e vendit në rrugën e demokracisë, sepse ka dalë nga kjo rrugë. Së dyti, në rrugën e kushtetueshmërisë dhe të funksionimit të institucioneve në mënyrë demokratike.

Beteja ime kryesore sot si President, por edhe nesër nëse do të jetë e nevojshme kur të mos jem President, do të jetë për rikthimin e sovranitetit të qytetarëve shqiptarë, të cilët kanë humbur kontrollin e tyre mbi parlamentin, mbi qeverinë, mbi pushtetin vendor, mbi të gjitha institucionet që duhet të jenë në shërbimin e tyre dhe duhet të jenë të kontrolluara prej tyre.Kjo është beteja ime kryesore dhe nuk është kurrsesi rikthimi në Lëvizjen Socialiste për Integrim.

Intervistë për emisionin "Kojshia Show" në RTV21, me gazetarin Sadri Imeri.

Gepostet von Ilir Meta am Sonntag, 18. August 2019

LEXO EDHE  Plagosja e dyfishtë në Tiranë, dalin detaje të reja