Java e parë e Superiores/ Zbardhen datat e oraret, mësoni kur luan ekipi juaj i zemrës

Kategoria Superiore ngre siparin fundjavën e ardhshme për sezonin e ri 2019-2020. Duelet do të luhen në dy ditë të premte dhe të shtunë, për shkak të kalendarit të ngjeshur.

Ndëshje hapëse është ajo mes dy rivalëve për titull, Kukësi-Partizani. Kjo supersfidë është planifikuar të luhet në “Elbasan Arena” në orën 19:00 të së premtes.

Katër ndeshjet e tjera janë planifikuar që të luhen të shtunë. Dy të parat janë planifikuar të luhen në orën 16:00, Skënderbeu-Flamurtari në Korçë dhe Vllaznia-Laçi në Shkodër. Një orar i papërshtatshëm për shkak të temperatuarave të larta. Ndërsa dy të tjerat do të luhen në orën 19:00, Tirana do të presë Luftëtarin në kryeqytet, ndërsa Teuta do të presë Bylisin në Durrës.

LEXO EDHE  Futbollisti i Real Madrid, bie pre e një grabitjeje të dështuar në rrugë

NDESHJET 

E premte 23 gusht

Kukësi-Partizani 19:00

E shtunë 24 gusht

Skënderbeu-Flamurtari 16:00

Vllaznia-Laçi 16:00

Tirana-Luftëtari 19:00

Teuta-Bylis 19:00