Adoleshentët godasin me thika policin, njëri prej tyre vritet

Dy adoleshentë palestinezë kanë sulmuar me thika një polic izraelit në qytetin e vjetër të Jerusalemit.

Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin e sulmit që është transmetuar në një televizion izraelit, ku shihen dy të rinjtë duke iu afruar policit dhe befasisht nxjerrin thikat dhe fillojnë ta qëllojnë

LEXO EDHE  Pas koronavirusit, Kina ndalon rreptësisht tregtimin dhe konsumimin e kafshëve të egra

Si rezultat i këtij veprimi, kolegët e policit janë detyruar t’i qëllojnë me armë.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe ministria e shëndetësisë së Palestinës, që ka konfirmuar se njëri nga dy adoleshentët është vrarë.