Zbulohet formula që transferon Alexis Sanchez te Inter

Dështimi i tratativës së zikaltërve për të afruar Dzeko-n detyron tashmë Inter që të tentojë për një tjetër profil sulmuesi. Referuar raportimeve të gazetës italiane “Corriere della Sera”, trajneri Antonio Conte ka shënjestruar sulmuesin e Manchester United, Alexis Sanchez.

“Pengesa e vetme që do të ndalte tratativën për transferimin e ish-yllit të Arsenal te Inter është paga stratosferike që kileni përfiton te “Djajt e Kuq”, më shumë se 10 milionë euro në sezon, apo 600 mijë euro në javë, sikurse pëlqehet të shprehet nga anglezët”, shkruan gazeta italiane.

LEXO EDHE  De Bruyne historik në fitoren e City-t, mbyllje e çmendur në Everton-Newcastle

“Ndaj, zikaltërit kërkojnë një zbritje të konsiderueshme si nga Manchester United, ashtu edhe nga vetë futbollisti. Sipas medieve angleze, ziklatërit mund të ofrojnë 20 milionë euro për kartonin (5 milionë për huazimin 1-vjeçar dhe 15 milionë të tjera për klauzolën eventuale të transferimit) dhe jo më shumë se 6 milionë euro në sezon për Sanchez, me një kontratë 4-vjeçare”, vijon media italiane, që citon edhe informacionin nga tabloidet britanike.