Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë “Mjeshtëri i Madh”

Një lajm i rëndë ka tronditur botë e futbollit. Ditën e sotme është ndarë nga jeta ikona e klubit të Tiranës, Fatmir Frashëri.

I lindur në 3 prill të vitit 1941, Frashëri arriti të shkruante historinë me bardheblutë duke fituar 4 herë kampionatin si futbollist dhe 1 herë si trajner i Tiranës.

LEXO EDHE  Covid-19/ Trump: 100,000 vdekje, moment historik i trishtueshëm për SHBA

Gjithashtu Frashëri është shpallur kampion edhe gjatë kohës që drejtonte Dinamon. Ish-mbrojtësi është vlerësuar edhe me titullin “Mjeshtër i Madh”.