Dorëheqja e Haradinajt/ Shpërthen Ndoka: Rambo ikën se e detyruan, tradhtarët rrinë akoma ..

Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, ka ardhur dhe reagimi i kreut të Partisë Demokristiane, Nard Ndoka.

Në postimin e tij Ndoka thekson se Rambo, u dorëhoq, pasi u detyrua, ndërsa tradhtarët e vendit si Thaçi dhe Rama vazhdojnë të gëzojnë postet e tyre.

Ja postimi i Ndokës:

Rambo dorëhiqet, se e “ngucën”; gjarpëri e babloku qëndrojnë akoma!😡

Kujtojmë që në fjalimin e dorëheqjes Haradinaj deklaroi se largohet nga posti i kryeministrit, pasi javën e ardhshme do të dalë para Gjykatës Speciale në Hagë ku do të gjykohet sërish për krime Lufte, dhe për këtë arsye nuk do të njollosë emrin e Kosovës dhe të parit të qeverisë.

LEXO EDHE  "Abuzuesit"/ Përfundon seanca për zyrtarët e policisë, vetëm 4 prej tyre lihen në burg

Ndërkohë që kryeministri i Shqipërisë Rama dhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, edhe pse akuzohen nga shqiptarët për tradhti të lartë kombëtare pasi janë pjesë e planit për ndarjen e Kosovës, vijojnë të gëzojnë postet e tyre.