Dorëheqja e Haradinaj, Luan Rama: Na mëson çfarë vlere ka pesha e dinjitetit

Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, ka reaguar pas dorëheqjes së papritur të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Për Luan Ramën, Haradinaj me aktin e vet civil e prej burri shteti na mëson të gjithëve se çfarë vlere të pamatë ka pesha e dinjitetit të emrit dhe e të qenit gjak e shpirt Haradinajsh.

POSTIMI I LUAN RAMËS

Ramush Haradinaj, përndryshe pesha e dinjitetit.

Ramush Haradinaj, Kryeministri i Republikës së Kosovës, ka dhënë dorëheqjen e parevokueshme nga detyra e kryetarit të qeverisë.

“Arsyeja është se jam ftuar që të intervistohem si i dyshuar nga dhomat e posaçme, pra Gjykata Speciale. Javën tjetër do të kem paraqitjen. Nuk mund të paraqitem si kryetar i qeverisë por si një qytetar, si Ramush Haradinaj.

LEXO EDHE  Vetëvrasja te “Shefet Ndroqi”/ Reagon spitali: Pacienti kishte katër ditë i shtruar

Për të ruajtur nderin e kryetarit të qeverisë dhe të shtetit, kam vendosur që është e drejtë të jap dorëheqjen”.

Këtë e ka bërë të ditur vetë zoti Haradinaj, duke na u shfaqur edhe një herë ai që kemi njohur të gjithë; që prej kur në radhët e UÇK-së së lavdishme u bë njëri nga komandantët e saj më trima, e kur pas çlirimit të Kosovë, në themelet e lirisë së të cilës është edhe një det gjaku Haradinajsh, u ballafaqua e dy herë e doli fitimtar në Gjykatën e Hagës!

Kësisoj Ramush Haradinaj, me aktin e vet civil e prej burri shteti, na mëson të gjithëve se çfarë vlere të pamatë ka pesha e dinjitetit të emrit, por edhe e të qenit gjak e shpirt Haradinajsh!