Vdes në aksident rrugor sportisti i njohur (FOTO)

Ndahet nga jeta papritur për shkak të një aksidenti automobilistik, Pernell Whitaker, një prej boksierëve më të mirë të të gjitha kohërave.

55-vjeçari ndërroi jetë pasi u godit nga një makinë në Virginia Beach ndërsa policia ka njoftuar se po heton shkaqet e aksidentit fatal.

I njohur si “Bizelja e ëmbël”, Whitaker, një boksier që kishte armën më të fortë grushtin e majtë, vlerësohet si një prej boksierëve më të mirë mbrojtës në histori.

LEXO EDHE  Hungaria ble 1 mld usd raketa nga SHBA

Pernell Whitaker ka qenë kampion botë në IBF, WBC, WBA për peshat e e lehta dhe Welter. Ka qenë gjithashtu fitues i medaljes së artë në Olimpiadën e vitit 1984 në Los Angeles.