Pamje të rënda/ Burri ndërron jetë te posta, “ambulanca nuk u duk”

Një i moshuar ka ndërruar jetë pranë postës, në qytetin e Fierit, këtë të martë.

Burime policore thanë se paraprakisht, dyshohet se i moshuari N.Rr., 85 vjeç, ka ndërruar jetë për shkaqe natyrale.

Ndërkohë, ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar përmes faqen së tij në Facebook mungesën e urgjencës. Berisha përcjell një denoncim me foto ardhur në adresë të tij, që pretendon se pensionisti ka qëndruar te muri i postës për 30 minuta e më pas ndërroi jetë, ndërkohë që ambulanca nuk u shfaq.

LEXO EDHE  Le Figaro: Opozita bjelloruse, s'ka besim te ndërmjetësimi i OSBE me kryetar Edi Ramën

Në reagimin në FB, ish-kryeminsitri shkruan:

“Vdes ne mes te qytetit pa asnje ndihme mjeksore!

Ne narkoshtet nuk ka urgjence per qytetaret!

Lexoni mesazhin dhe shikoni foton e qytetarit dixhital! sb

Jemi shokur Doktor

Pensionisti ne kete gjendje ka qendruar per gjysem ore.

Ambulanca nuk u duk.

Personi ne fjale nderroj jete tek muri i Postes Fier.

Keqardhje”!

/BN/