Gjyqi në Itali/ Malltezi-Ballës: Tualet mos e përmend shumë, ti e di mirë se sa e gjatë është lista e atyre që …

Kreu i Departamentit të Mjedisit, në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi, ka reaguar pas lajmeve se ka humbur gjyqin përballë rilindasit Taulant Balla në Itali, dhe i detyrohet 3 mijë euro këtij të fundit pas mësimit që i dha në aeroport.

Në postimin e tij Malltezi i thotë Ballës që mos lavdërohet poshtë e lartë për 3 mijë eurot që pranoi, pasi lista e shqiptarëve që duan t’i japin një tjetër mësim të mirë është shumë e gjatë, pavarësisht çmimit që duhet të paguajnë më pas.

Ja postimi i Malltezit:

LEXO EDHE  Zero shanse për të korruptuar instruktorin/ Ndryshojnë rregullat e tetit të praktikës për patentën

Tualet, nuk desha te ta tund ne hunde kete punen e vendimit per keqardhje, po ti je si Shaban Qosja. Ti ske fituar asnje gjyq. Pasi refuzove 2000 euro, pranove 3000 euro, si cmim per mesimin qe me detyrove te te jap ne aeroport. Te keshilloj mos ta permendesh shume se ti e di mire sa e gjate eshte rradha e atyre qe pa i detyruar ti, jane gati te te japin nje mesim me te mire, pavaresisht nga cmimi.