Aksident në autostradë/ Përplasen 3 automjete, dy persona të plagosur

Foto ilustruese

Një aksident automobilsitik ka ndodhur para pak minutash në dalje të qytetit të Elbasanit në aksin e rrugës kombëtare Elbasan –ish-Kombinati Metalurgjik, ku janë përfshirë tre automjete, një fuoristradë dhe dy autovetura.

Sipas burimeve nga vendgjarja dy persona kanë marrë lëndime të lehta.

LEXO EDHE  Po pse, për Zahon do punojmë të gjithë ne?! Biznesmeni letër të hapur Ramës

Aksidenti ka bllokuar qarkullimi rrugor, ndërsa policisë iu deshën disa minuta për disiplinimin e trafikut dhe rikthimin e normalitetit.

Ndërkohë po hetohen rrethanat për të zbuluar shkaqet e aksidentit.