(VIDEO) Deputetin e opozitës së e përzënë nga lokali: Ik se do të…

Adriatik Alimadhi, kreu i Ballit Kombëtar, i cili tashmë është edhe deputet, është nxjerrë jashtë  nga një lokal nga qytetarë të revoltuar.  Nga këta të fundit, ai është quajtur vegël e Gramoz Ruçit dhe teksa është fyer ai është nxjerrë jashtë lokalit.

“Dil jashtë, ti nuk je ballist, por plehrë e Gramoz Ruçit. Në emër të popullit mos flisni. Ju bashkëpunoni me Ruçin”, i drejtohen ata deputetit të ri. Ky i fundit largohet nga lokali dhe nuk e komenton shumë situatën.

LEXO EDHE  Dokumenti/ Ja çfarë përmban marrëveshja mes pozitës dhe opozitës për zgjedhoren

Adratik Alimadhi tashmë është kreu Grupi i Ri Parlamentar të partive të djathta, pra pjesë e opozitës së re.