Çudira angleze: 38 sulmues në 9 vite, 957 ndeshje dhe sa pak gola të shënuar!

Që nga janari i vitit 2010 e deri këtë verë, plot 9 sezone me radhë West Ham ka nënshkruar me 38 sulmues me shpresën për të gjetur zgjidhjen e golave.

Andy Caroll, Demba Ba dhe Mauro Zarate ishin disa nga blerjet e bujshme të “Çekiçëve”, por të gjithë dështuan me radhë për të qenë profili i duhur i një golashënuesi.

Në 957 ndeshje, 38 sulmues të ndryshëm kanë arritur të shënojnë vetëm 203 gola në total. Ndërsa këtë sezon West Ham është në pikë të hallit për sulmues sepse Marko Arnautovic u largua për milionat e Kinës, duke firmosur me Shanghai SIPG dhe Andy Carroll e Lucas Perez janë larguar si lojtarë të lirë.

LEXO EDHE  “Shko në shtëpi, k**vë e vogël”/ Ibrahimoviç sherr edhe me trajnerin e skuadrës kundërshtare

Aktualisht është vetëm Javier Hernandez dhe Jordan Hugil që përbëjnë sulmin e skuadrës angleze, që duhet të bëjë patjetër një goditje efektive këtë merkato vere në sulm.

Lista e sulmuesve, me golat e shënuar dhe ndeshjet e luajtura: