Teza e provimit virale në rrjet/ Edhe provimi me zgjedhje ‘shitet’ pa nisur ende

Lajm i Përditësuar: Vetëm pak minuta pas denoncimit të skandalit të publikimit të tezave të Provimeve me Zgjedhje, publikohet edhe teza e lëndës së Historisë. me shpejtësi është shpërndarë edhe teza e Historisë ndërkohë që komentet janë të tepërta teksa shihet se si i gjithë provimi i është servirur nxënesve edhe në rrjetet sociale.

*******

Skandali i rradhës lidhur me Maturën Shtetrore ka prekur edhe provimet me zgjedhje. Ashtu siç u parashikua, pa nisur ende mirë provimi teza është shpërndarë nëpër rrjetet sociale e duke u kthyer në ‘çështjen’ më të diskutuar në rrjet.

Disa nga pjesët e provimit të parë më zgjedhje që mbahej sot në lëndët ‘Sociologji-Filozofi’ dhe Ekonomi janë denoncuar edhe nga ish-deputetja demokrate Albana Vokshi e cila është ‘kujdesur’ për të demaksuar Ministrinë e Arsimit lidhur me këtë skandal që e ka përndjekur prej vitesh. Edhe sivjet të gjitha tezat u shitën duke dalë rëndomë në internet e duke humbur çdo lloj kredibiliteti.

LEXO EDHE  Aksion i befasishëm/ RENEA blindon Shijakun, tre të arrestuar deri tani

Statusi i Vokshit

SKANDALI i radhës i Rilindjes …. del edhe teza e provimit të Ekonomisë me zgjedhje. . . Ndërkohë që nxënësit nuk kanë as një orë që kanë nisur provimin…teza është shitur…

Ministrja Shahini, më e paafta deri më sot, ja ka dalë suksesshem të mos administrojë dot asnjë provim mature duke futur si standard ndër të rinjtë hajdutërinë.

#arsiminëditënmëtëzezë
#RamaIK #TëShpëtojmëArsimin