Erdogan as u përpoq t’i blinte as t’i manipulonte votat/ Diplomati bën paralelizmin dhe…

Diplomati Mehmet Elezi përmes një komenti në rrjetet sociale ndalet në zgjedhjet e zhvilluara në Turqi, ku opozita fitoi sërisht Stambollin.

“Erdogani – Erdogan, përdori gjithë autoritetin me i përsëritë zgjedhjet, por në rezultatin zgjedhor nuk vuri dorë.

As u përpoq me i ble votat, as me i manipulue!”, shkruan Elezi në rrjet, duke bërë kështu një paralelizëm mes zgjedhjeve në Turqi dhe asaj që ka ndodhur në Shqipëri, në zgjedhjet e fundit, ku sipas përgjimeve të publikuara nga Bild, votat janë tjetërsuar përmes presioneve ose blerjes.

LEXO EDHE  “Rama ik”, qytetari ia thotë Kryeministrit në sy / Batutat

Postimi i Mehmet Elezit

CILI ËSHTË LAJMI NGA BRIGJET E BOSOFORIT?

Njoftimet thonë se kandidati i opozitës për kryebashkiak të Stambollit rifitoi zgjedhjet.

Lajm nuk është se fitoi prapë opozita.

Imamogllu pati fituar edhe herën e parë. Madje tri javë e ushtroi detyrën. Por Erdogani nguli këmbë me i përsëritë zgjedhjet, me shpresë se mund të përmbysej fituesi.
Lajm është tjetërçka:

Erdogani – Erdogan, përdori gjithë autoritetin me i përsëritë zgjedhjet, por në rezultatin zgjedhor nuk vuri dorë.

As u përpoq me i ble votat, as me i manipulue!