Ish-ministri bën bilancin/ Çdo gjë në dorë të …

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në një postim në Facebook ka bërë bilancin dhe sipas tij të katërt pushtetet; ekzekutiv, legjislativ, gjyqësor dhe mediatik janë në dorë të kryeminsitrit Rama.

Manjani shkruan dhe se votimet janë blerë ng Rama (gjë e cila u dëshmua në përgjimet e sotme të publikuara nga gjermania BILD), presidenti dhe opozita gjithashtu kërcënohen nga Rama.

Postimi i plotë:

LEXO EDHE  FOTO/ Reforma në drejtësi, qytetarët shpërthejnë në komente ndaj Ambasadës së SHBA…

Bilanc:
1. Qeveria e gjitha në dorë të Edi Ramës.
2. Parlamenti në dorë të Edi Ramës.
3. Prokuroria dhe drejtësia i shërben Edi Ramës.
4. Media e kontrolluar nga Edi Rama.
5. Votimet të blera nga Edi Rama.
6. Presidenti kërcënohet me shkarkim, sepse kundërshtoi Edi Ramën.
7. Opozita kërcënohet me burg e me polic, se është kundër Edi Ramës.