‘Si gjendje lufte!/ Denoncimi i fortë: Ushtria në funksion të KQZ-së (FOTO)

Një tjetër denoncim ka ardhur lidhur me zhvillimet e fundit që kanë përfshirë situatën politike në vend. pas vendimit të Presidentit dhe më pas tërheqjen e shumë prej bashkive nga gara për zgjedhjet e vendosura në 30 qershor, vjen edhe lëvizja e rradhës nga Rama.

Sipas denoncimeve të ardhura, bëhet me dije se në Kavajë ka nisur përdorimi i  ushtrisë për të mbrojtur me forcë KZAZ-të. Një veprim i tillë, i ngjashëm me një situatë lufte duket tejet shqetësues edhe për banorët e qytetit të Kavajës.

LEXO EDHE  Kthjellime apo vranësira? Mësoni si do të jetë moti ditën e sotme

Denocnimi:

kjo që po ndodh në kavaj është sikur Shqiperia të kishte shpallur gjendjen e jashtzakonshme!Nderhyrja e ushtrisë për të shërbyer në varsi të KQZ për shpërndarjen e materjaleve të KZAZ-ve është e detyrushme vetën ne situata lufte,Kamikazi Surrelit po vepron me cmendurin e tij  si gjenerali ushtrise se vdekur!!