Njëlloj si komunistët, Rilindasit shpërndajnë trakte nëpër Tiranë/ Gazetari: Ja çfarë gjeta brenda zarfit …

Rilindasit janë të vendosur që të bëjnë zgjedhje në 30 qershor, edhe pse ligjërisht kjo datë është nxjerrë jashtë loje nga presidenti i republikës, Ilir meta, pas dekretit të disa ditëve më parë.

Por Rilindasit jo vetëm që janë të vendosur që të bëjnë zgjedhje moniste, por po kopjojnë në çdo detaj komunistët, duke shpërndarë edhe trakte derë më derë.

Ka qenë gazetari dhe aktivisti Aulon Kalaja, i cili ka postuar një foto të zarfit të Rilindjes, të cilin e kishte gjetur poshtë derës.

Me ironi Kalaja shkruan se ka kontrolluar se mos gjente ndonjë euro ose lek për fushatë, por më pas është kujtuar se ky është vetëm zarfi i parë, votat Rilindja i blen kur të sjell zarfin e dytë.

LEXO EDHE  Shkojnë për t’i grabitur 6 mijë euro italianit, shqiptarët e pësojnë keq

Ja postimi i Kalasë:

Filluan te shperndahen “Zarfat e Rilindjes”!

Ashtu sic komunistet shperndanin traktet, kete zarf me nje leter brenda, e gjeta ne pragun e deres se shtepise. Kerkova brenda tij per ndonje leke/euro, por nuk ishin treguar doreleshuar qe tani.

Fillimisht  e nsisin me propagande, e ndersa 3 ditet e fundit para zgjedhjeve vjen zarfi i dyte rilindas me 50 mije leke/euro.