‘Shpërthen’ Ralf Gjoni: Doni të shkarkoni Ilir Metën?! Ai është bishë që ju…

Deputeti Ralf Gjoni tha se mocioni i paraqitur në Kuvend nga PS është nul dhe ka akuzuar deputetët e PS se po luajnë teatër politik, ndërsa dikur e votonin President me urdhër të Ramës.

“Ju doni të shkarkoni ilir metën?! më vjen të qesh!. Iu doni të shkarkoni Ilir Metën?! ju që e votuat të gjithë me Whats up, vetëm Arbnori nga Skrapari se ka votuar. E keni votuar, mbajeni tani! Ne nuk e donim se largimi i metës nga LSI ishte fundi i asaj partie. Se kam besuar kurrë që zgjidhja (Meta president) ishte në shërbim të shqiptareve. E unë e di se Rama iu urdhëroi që ta votonin që ta hiqnit qafe nga politika e ta dergjnit në atë pallat që ngjan me një azil pleqsh. Pse ca kujtoni ju se është ai?! Meta është bishë politike, nuk jetoni dot pa politikë”, tha Gjoni, dikur ish-këshilltar i Metës.

LEXO EDHE  Meta: Liberalizimi i vizave për Kosovën mëse i merituar

Ai kërkoi një Kushtetutë te, re ndryshim te kodin zgjedhor dhe një ligj të ri për presidentin.