Provimi i Gjuhë-Letërsisë, maturantja humb ndjenjat…

Gjatë ditës së sotme mijëra maturantë i janë nënshtruat testit të dytë të maturës, atij të Gjuhës dhe Letërsisë Shqipe. Por, teksa provimi është parlajmëruar të nisë në orën 10.00 të mëngjesit, mësohet se një maturante ka humbur ndjenjat.

LEXO EDHE  Pse nuk erdhi Kavalec si ambasadore? Yuri Kim: Nuk e di, jam përfaqësuesja e Trump në Shqipëri

Është dashur ndërhyrja e mjekëve që adoleshentja të qetësohej. Ajo është shoqëruar për në urgjencë, ku është nën kujdesin e mjekëve.