Kosovarja shënon në Kupën e Botës dhe…

Kosovare Asllani ka shënuar një nga dy golat e Suedisë në fitoren ndaj Kilit në Kupën e Botës për femrat.

Kupa e Botës në kategorinë e femrave ka filluar, dhe Suedia ka shënuar fitoren e parë në fazën e grupeve.

Merita të mëdha në këtë fitore, pati vajza me prejardhje nga Kosova, Kosovare Asllani, që shënoi golin e epërsisë në minutën e 83’-të.

LEXO EDHE  Pirlo pranë rikthimit te Juventus, ish-mesfushori pritet të firmosë si trajneri i skuadrës së dytë

Ky sukses i Kosovares, është përshëndetur nga një tjetër ish futbolliste nga Kosova, Fatmire Alushi –Bajramaj.

Fatmirja në Instagram ka publikuar një fotografi të Kosovares, e cila pastaj e ka shpërndarë në llogarinë e saj, duke i shtuar edhe simbole shqiptare, përfshirë edhe flamurin e Kosovës.