Strakoshën e duan dy kubet angleze

Bëri një sezon fantastik me Lazion dhe emri i tij është në listën e dëshirave të gjigantëve europianë të futbollit.

Thomas Strakosha rikthehet të jetë një objektiv i klubeve angleze, atje ku rishfaqet edhe njëherë Tottenhami, të cilëve iu bashkohen edhe rivalët e Arsenalit.

Finalistja e fundit e Champions përgatitet që të ndërrojë mbrojtësin ekstrem, ndërsa “topçinjtë” bëjnë llogaritë edhe me largimin e Peter Cech në fund të këtij sezoni.