Gazetari shpërthen ndaj deputetit të opozitës së re. I komenton në status: Merr atë rrogën se…

Deputeti i opozitës së re, Arlind Çaçani ka postuar me shumë pompozitet një status në Facebook, ku shpjegonte se si sipas tij, opozita e re po kontribuon në reformimin e sistemit zjedhorë në vend. Por, një përpjekje e tillë duket krej donkishoteske nga ana e shumë politikanëve, opinionistëve dhe gazetarëve, të cilët gjithënjë e më shumë janë shprehur hapur kundër apo pro situatës kaotike në vend.

Kështu, gazetari Armand Maho përmes një komenti në publikimin e deputetit, nuk ka nguruar t’i kujtojë atij mbi të gjitha rëndësinë e siglës së partisë me të cilën do të hyjnë në zgjedhje, pasi dihet se individualisht shumë prej deputetëve të rinjë janë thuajse inekzistentë.

LEXO EDHE  I dhuruan një makinë dhe bleu apartament 75 mijë euro/ Si u rrit pasuria e ish-ministres Besa Shahini

Statusi i Deputetit:

Arsyeja me e madhe perse ne jemi ketu, eshte t’ju japim Shqipetareve mundesine ti zgjedhin vete perfaqesuesit ne Kuvend, jo t’jua listoje Kryetari sipas oreksit te vet.

Grupi parlamentar Demokrat e mori kete nisme me mbeshtetjen e 38 deputeteve te opozites. Ne ndermorem nje nisme konkrete permes rrugeve institucionale, per ta bere kete ndryshim shume te rendesishem ne interes te vendit.