Deklarata e partisë së Merkel/ Vjen përgjigja e Ramës: 30 qershori nuk është në …

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar pas deklaratës së bërë nga Partia e kancelares gjermane, Angela Merkel, CDU/CSU, e cila bënte apel për një dialog politik dhe për shtyrjen e zgjedhjeve të 30 qershorit.

Në përgjigjen e tij Rama shkruan se 30 qershori nuk është në dorën e Rilindjes.

Ja çfarë shkruan Rama në twitter:

LEXO EDHE  Vodhën 84 mijë euro/ Si i manipulonin kartat bankare nëna me të bijën në Durrës

U jam shumë falenderues miqve të Shqipërisë dhe partnerëve politikë të LB&PD në CDU/CSU, për vëmendjen e tyre ndaj situatës politike! Krejt dakord me gjithçka kanë shprehur publikisht dhe për nevojën e dialogut pa kushte. Koha nuk pret sepse 30 qershori s’është në dorën tonë!