Pedagogia ia thotë në sy deputetit socialist: Kur të dëgjoj kur flet, më duket sikur …

Debate në studion e emisionit “A Show” në News 24 mbrëmjen e sotme, mes deputetit socialist Ervin Bushati dhe Jonida Godoles, pedagoge e Shkencave të komunikimit dhe studiueses.

Godole tha se “kur dëgjoj Bushatin, më duket se s’jetojmë në të njëjtin vend, sepse panorama që paraqitet nga njëra anë është shumë pozitive”.

Deputeti u përgjigj duke u shprehur se Shqipëria ka bërë përparime dhe nisi të përmendte periudha historike të largëta për të bërë krahasime, madje u ndal edhe te pushtimi otoman.

LEXO EDHE  Përballet me Vetting në KPK, ja si ka ndryshuar pasuria e gjyqtares Alkelina Gazidede

Godole: Nëse na duhet të gjejmë një krahasim me 30 vite përpara….

Debati u ndërpre nga drejtuesi i emisionit Adi Krasta.