Shkrumbohet një tjetër makinë gjatë natës

Në orët e para të mëngjesit të sotëm në qendër  të qytetit të Kavajës është djegur makina e shtetasit N .Qehaje.

Mëoshet se ngjarja ka ndodhur rreth orës  05 e e 20 minuta, ku është dëgjuar një shpërthim dhe më pas makina është përfshirë nga flakët.  Kjo makinë ishte parkuar para postës së këtij qyteti.

Menjëherë pas këtij shpërthimi kanë mbërritur shërbimet e policisë dhe zjarrfikësja. Na burimet e policisë që këqyrën vendin, mësohet se djegia e makinës ka ardhur si pasojë e rrjedhjes se gazit.

LEXO EDHE  Kryebashkiaku i Ramës i shpall luftë bagëtive/ Nuk janë fjalë, nuk është aksion, por...

Informacion paraprak

Në orët e para të mengjesit në lagjen nr.3 Kavajë në rrugën “Skuraj”, ka rënë zjarr në mjetin në pronësi të shtetases N.G.42 vjeçe banuese në Durrës.Si pasojë e zjarrit mjeti është djegur pjesërisht.

Nga hetimet paraprake dyshohet se zjarri është aksidental si pasojë e një shkëndie elektrike në pjesën e baterisë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të rënies së zjarrit